Kępa Tarchomińska

Oaza ciszy i spokoju

   cze 10

Galeria Północna – jest pozwolenie na budowę

Po długim czasie oczekiwania pojawiła się informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na budowę. Inwestor zapewnia, że maksymalnie 22 miesiące i galeria będzie gotowa. Termin wydaje się realny – trzymam kciuki.

Jednym słowem będzie bliżej do kina :)


   cze 10

Głosowanie na budżet partycypacyjny na 2016 rok

W dniach 16 – 26 czerwca będzie można zagłosować na projekty na 2016 rok dla Warszawy.

Opis na stronie:

http://tustolica.pl/wszystkie-rece-na-poklad-sciagnij-pdf-z-projektami_70575

W okolicy można wybrać:

28 – Ustawienie progów zwalniających na ul. Przyrzecze


   sty 30

Tarchomin a jednak Nowodwory

„Gdzie mieszkasz? – Na Tarchominie” – no właśnie, nazwa potoczna jest często używana na wyrost. Jak można się przekonać to Miejski System Informacji dokonał rozdziału pomiędzy Tarchominem a Nowodworami i wcale nie jest tak, że między Modlińską na Wisłą to jeden wielki Tarchomin.

(więcej…)


   lis 25

Autobus na Kępę Tarchomińską

Po paruletniej stagnacji sytuacja na rynku nieruchomości zmieniła się diametralnie – działki zaczęły zmieniać właścicieli, nowe budynki rosną jak grzyby po deszczu. Kępa Tarchomińska to miejsce gdzie 700 osób jest w stanie podpisać się pod inicjatywą w sprawie autobusu, który by przejeżdżał przez główną ulicę o tej samej nazwie. (więcej…)


   paź 30

Dodatkowy wjazd na Most Północny

Ostatnimi czasy wjazd na Most Północny zaczynał się korkować daleko przed skrętem – Wisłostrada sobie stała, kto nie chciał czekać to się wpychał. Teraz się to zmieniło. Na czas remontu Trasy Toruńskiej jest udogodnienie.

(więcej…)


   wrz 04

Radar na Wisłostradzie znowu w druga stronę

Od dzisiaj radar znowu łapie zbyt szybkich jadących tym razem od strony Gdańska. (więcej…)


   wrz 03

Tramwaj coraz bliżej

Blokada ulicy Światowida, która utrudniała dojazd do Modlińskiej została już zlikwidowana. Ruch jest znowu możliwy na odcinku od Myśliborskiej do Milenijnej. (więcej…)


   sie 16

Polowa sierpnia za nami

W ogrodzie coraz bardziej widac zmiany po upalnym lecie. Noce zaczynają być chłodniejsze a i dzień wyraźnie krótszy – zachód słońca zdecydowanie wcześniej się odbywa (więcej…)


   sie 07

Budowa linii tramwajowej – kolejne zmiany od 6 sierpnia w nocy

Linia tramwajowa jest ciągle budowana – wpływa to na zmiany w komunikacji samochodowej oraz autobusowej na Tarchominie. Po każdej zmianie warto zapoznać się które ulica są już przejezdne a które będą zamknięte.

Tramwaj_Tarchomin_201408_objazdy

(więcej…)


   lip 09

No i mamy plażę

Od początku wakacji na Tarchominie, tuż przy moście Marii Curie-Skłodowskiej przy parku Picassa została oddana do użytku mieszkańców prawdziwa plaża – czyli prawie 25 ton piasku na prawie 2 tysiącach metrów kwadratowych.
(więcej…)